رد کردن پیوندها
آموزش غواصی مدیریت استرس و نجات + دوره Stress and Rescue
معرفی کامل

آموزش غواصی مدیریت استرس و نجات

دوره غواصی تخصصی مدیریت استرس و نجات که توسط متخصصان و غواصان با تجربه آپام ارائه شده، به شما مهارت‌های حیاتی برای محافظت از خود و سایر غواصان را با اصول و تکنیک‌های لازم برای غلبه بر استرس در زیر آب آموزش می‌دهد. در این دوره جامع، با نحوه‌ی شناسایی استرس در زیر آب و مدیریت و غلبه بر آن، پیشگیری از حوادث و تکنیک‌های عملی برای انجام عملیات امداد و نجات و ارائه مراقبت‌های اضطراری آشنا خواهید شد.

آموزش غواصی مدیریت استرس و نجات + دوره Stress and Rescue
معرفی کامل

غواصی مدیریت استرس و نجاتStress and Rescue

این دوره بهترین فرصت برای کسانی است که می‌خواهند به صورت پیشرفته و طولانی مدت به غواصی بپردازند. دوره غواصی آب‌های آزاد دارای گواهینامه و یکی از شناخته شده ترین دوره‌های غواصی درجهان است. آموزش به صورت شخصی سازی شده با جلسات تمرینی در آب برگزار می‌شود تا اطمینان حاصل شود که فرد مهارت و تجربه لازم برای غواصی در آب های آزاد را کسب کرده است. در پایان دوره با استفاده از مهارت هایی که کسب کرده اید، می‌توانید به راحتی خود را به زیرآب برسانید و به عنوان یک غواص آب‌های آزاد فعالیت کنید.

منظور از مدیریت استرس و نجات در غواصی چیست؟

مدیریت استرس و نجات در غواصی به مجموعه‌ای از مهارت‌ها و تکنیک‌ها گفته می‌شود که برای جلوگیری از بروز مشکلات، کاهش اثرات استرس و مقابله با شرایط اضطراری در هنگام غواصی به کار می‌روند. این مفاهیم برای اطمینان از ایمنی و سلامت غواصان حیاتی هستند و شامل چندین جنبه مهم می‌شوند:

 • آمادگی جسمانی و روانی: آمادگی جسمانی خوب و توانایی مدیریت فشار روانی قبل از غواصی به کاهش استرس کمک می‌کند.
 • برنامه‌ریزی و آمادگی: آگاهی کامل از برنامه‌ی غواصی، محیط غواصی و شرایط آب و هوا به غواصان کمک می‌کند تا بهتر آماده باشند و از استرس‌های غیرمنتظره جلوگیری کنند.

سرفصل‌های دوره مدیریت استرس و نجات:

دوره مدیریت استرس و نجات در غواصی که توسط آپام ارائه می‌شود، شامل سرفصل‌ها و مهارت‌هایی است که برای افزایش ایمنی و توانمندی در مواجهه با شرایط اضطراری در آب‌ها ضروری هستند. در این دوره، شما مهارت‌های زیر را یاد می‌گیرید:

 • آشنایی با استرس و عوامل ایجاد کننده آن در زیر آب: در این بخش، به مطالعه تاثیرات فیزیولوژیکی و روانی استرس بر بدن انسان در هنگام غواصی می‌پردازیم. شما در مورد علائم استرس، عوامل ایجاد کننده آن در زیر آب و چگونگی تاثیر آن بر عملکرد غواصان خواهید آموخت.
 • تکنیک‌های مدیریت استرس: در این بخش، با انواع مختلف تکنیک‌های مدیریت استرس، از جمله تکنیک‌های تنفسی، تمرکز حواس و تفکر مثبت آشنا خواهید شد و نحوه استفاده از آنها را در زیر آب تمرین خواهید کرد.
 • تکنیک‌های نجات غواص: در این بخش، با اصول و تکنیک‌های نجات غواص در شرایط مختلف، از جمله غرق شدن، بیهوشی، کمبود اکسیژن و گرفتگی عضلات آشنا خواهید شد و این مهارت‌ها را به صورت عملی تمرین خواهید کرد.
 • مدیریت بحران و تصمیم‌گیری در شرایط اضطراری: در این بخش، نحوه ارزیابی شرایط اضطراری، اولویت‌بندی اقدامات، و تصمیم‌گیری درست در شرایط بحرانی را خواهید آموخت.

مخاطبین دوره مدیریت استرس و نجات

 • غواصان با تجربه که به دنبال ارتقای مهارت‌های خود در مدیریت استرس و نجات هستند.
 • مربیان غواصی که قصد دارند دانش خود را در این زمینه به‌روزرسانی کنند.
 • غواصانی که به دنبال آمادگی برای شرکت در دوره‌های حرفه‌ای غواصی هستند.

و هر کسی که به دنبال ارتقای مهارت‌های خود در مواجهه با چالش‌ها و نجات جان انسان‌ها در شرایط مختلف است، می‌تواند در این دوره شرکت کند.

 

مزایای اخذ مدرک دوره غواصی مدیریت استرس و نجات آپام:

شما با شرکت در جلسات آموزشی تئوری، داخل استخر و در آب‌های آزاد، آمادگی و اعتماد به نفس لازم برای مدیریت شرایط اضطراری و نجات غواصان دیگر را به دست خواهید آورد. پس از گذراندن موفقیت‌آمیز این دوره، علاوه بر دریافت مدرک معتبر دوره تخصصی مدیریت استرس و نجات غواصی از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 • ایمنی و آرامش بیشتر زیر آب: با درک نحوه‌ی مدیریت استرس، غواصی آرام‌تر و لذت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد.
 • مهارت‌های نجات غواصی: تکنیک‌های صحیح امداد و نجات را خواهید آموخت تا در مواقع لزوم بتوانید به غواصان دیگر کمک‌رسانی کنید.
 • افزایش اعتماد به نفس و مهارت: با کسب دانش و مهارت‌های لازم در این دوره، با اعتماد به نفس بیشتری به کاوش در دنیای زیر آب بپردازید.

با گذراندن این دوره، نه تنها امنیت خود را در زیر آب تضمین می‌کنید، بلکه توانایی یاری رساندن به هم‌گروهی‌هایتان در شرایط بحرانی را نیز پیدا خواهید کرد. همین حالا برای شرکت در این دوره ثبت‌نام کنید و سفری ایمن و لذت‌بخش به دنیای زیر آب را برای خود و همراهانتان به ارمغان آورید.

سیستم SSI

مشخصات دوره

استاد رستگار از مدرسه غواصی آپام

مدرس دوره

کسب مشاوره رایگان و اطلاع از زمان دوره‌های آموزشی