رد کردن پیوندها
دوره واکنش صحیح (React Right)
معرفی کامل

آموزش واکنش صحیح

دوره تخصصی غواصی واکنش صحیح (React Right) آپام، دوره آموزشی جامعی است که کمک‌های اولیه اضطراری و دانش و مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک نجات‌گر در شرایط اورژانسی پزشکی را ارائه می‌دهد. این دوره، سرفصل‌های متنوعی نظیر ارزیابی اولیه، کمک‌های اولیه، CPR، تکنیک‌های تثبیت، مدیریت اکسیژن، استفاده از AED و… دارد و به شما امکان انتخاب موضوعات مورد علاقه‌تان را می‌دهد.

دوره غواصی آب‌های آزاد - Open water diver
معرفی کامل

دوره واکنش صحیحReact Righ

دوره تخصصی غواصی واکنش صحیح (React Right) آپام، دوره آموزشی جامعی است که کمک‌های اولیه اضطراری و دانش و مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک نجات‌گر در شرایط اورژانسی پزشکی را ارائه می‌دهد. این دوره، سرفصل‌های متنوعی نظیر ارزیابی اولیه، کمک‌های اولیه، CPR، تکنیک‌های تثبیت، مدیریت اکسیژن، استفاده از AED و… دارد و به شما امکان انتخاب موضوعات مورد علاقه‌تان را می‌دهد.

واکنش صحیح چیست؟

واکنش صحیح، مجموعه‌ای از مهارت‌ها و دانش‌هایی است که به شما امکان می‌دهد تا در شرایط اضطراری، به افراد آسیب‌دیده کمک کنید و جان آنها را نجات دهید. این مهارت‌ها در موقعیت‌های مختلفی مانند غرق شدن، تصادف، آتش‌سوزی، سکته قلبی و … کاربرد دارند. البته محتوای این دوره، حول محور غواصی و حوادث آبی می‌باشد!

سرفصل‌های دوره آموزش غواصی واکنش صحیح

 1. ارزیابی اولیه مصدوم: ارزیابی اولیه مصدوم مجموعه‌ای از مراحل است که به شما کمک می‌کند تا وضعیت یک مصدوم را سریعاً بررسی کرده و تصمیمات مناسب برای ارائه کمک‌های اولیه بگیرید.
 2. کمک‌های اولیه: کمک‌های اولیه به مجموعه‌ای از اقدامات سریع و ابتدایی گفته می‌شود که برای حفظ حیات، جلوگیری از وخامت وضعیت مصدوم و بهبود حال عمومی او تا رسیدن کمک‌های پزشکی ارائه می‌شود.
 3. احیای قلبی ریوی (CPR): احیای قلبی ریوی (CPR) یک تکنیک حیاتی است که در مواقع ایست قلبی یا تنفسی به کار می‌رود تا جریان خون و اکسیژن را به مغز و اندام‌های حیاتی برگرداند.
 4. تکنیک‌های اولیه تثبیت وضعیت مصدوم: تثبیت وضعیت مصدوم شامل اقداماتی است که به منظور جلوگیری از وخامت وضعیت مصدوم تا رسیدن کمک‌های پزشکی صورت می‌گیرد.
 5. مدیریت اکسیژن در حوادث غواصی: مدیریت اکسیژن در حوادث غواصی شامل ارائه اکسیژن به غواص دچار مشکل به منظور افزایش میزان اکسیژن در خون و کاهش خطرات احتمالی ناشی از کاهش اکسیژن است.
 6. اصول اولیه کار با دستگاه دفیبریلاتور خارجی اتوماتیک (AED): دستگاه دفیبریلاتور خارجی اتوماتیک (AED) وسیله‌ای است که در موارد ایست قلبی برای شوک الکتریکی به قلب به کار می‌رود تا ریتم قلب را به حالت طبیعی بازگرداند. این مقاله ارسال رایگان را برای واجد شرایط ارائه می دهد Face mask محصولات، و یا خرید آنلاین و تحویل در فروشگاه امروز در بخش پزشکی
 7. مهارت‌های ارتباطی: در این بخش، نحوه برقراری ارتباط موثر در شرایط اضطراری را خواهید آموخت.

مزایای اخذ گواهینامه غواصی واکنش صحیح‌ (React Right)

این دوره با ترکیبی از جلسات تئوری و تمرین‌های عملی در سناریوهای شبیه‌سازی شده، دانش و اعتماد به نفس لازم برای واکنش صحیح در شرایط اضطراری را برای شما فراهم می‌کند. پس از گذراندن این دوره و دریافت مدرک معتبر، قادر خواهید بود:
 • به عنوان یک نجات‌گر در شرایط اورژانسی عمل کنید.
 • اعتماد به نفس خود را با درک چگونگی برخورد با صدمات مرتبط با غواصی افزایش دهید.
 • همچنین کمک‌های اولیه و احیای قلبی ریوی (CPR) را انجام دهید.
 • اکسیژن‌رسانی به مصدوم را بر عهده بگیرید.
 • در شرایط اضطراری پزشکی از دستگاه دفیبریلاتور خارجی اتوماتیک (AED) استفاده کنید.

نکات عملی برای شرکت در دوره غواصی واکنش صحیح‌ آپام:

 1. آمادگی فیزیکی: دوره واکنش صحیح می‌تواند از نظر فیزیکی چالش‌برانگیز باشد، بنابراین حفظ آمادگی بدنی و تمرین منظم ضروری است.
 2. مطالعه تئوری: مطالعه کتاب‌ها و منابع آموزشی دوره به شما کمک می‌کند تا مفاهیم تئوری را بهتر درک کنید و در کلاس‌های عملی عملکرد بهتری داشته باشید.
 3. تمرین مکرر: تکرار و تمرین تکنیک‌های نجات و واکنش در شرایط مختلف کمک می‌کند تا در مواقع اضطراری واقعی بهتر عمل کنید.
 4. ارتباط موثر: مهارت‌های ارتباطی با سایر غواصان و تیم نجات بسیار مهم است. یادگیری نحوه ارتباط زیر آب با استفاده از علائم دستی و وسایل ارتباطی می‌تواند عملیات نجات را تسهیل کند.

مخاطبین دوره آموزش غواصی واکنش صحیح آپام

 • غواصان، مربیان غواصی و سایر افرادی که در محیط‌های آبی فعالیت می‌کنند.
 • پرسنل خدمات اورژانس و نجات
 • معلمان و مربیان
 • والدین و پرستاران
و هر کسی که به دنبال ارتقای مهارت‌های نجات جان انسان است، می‌تواند در این دوره شرکت کند و جان افراد را نجات دهد.

سیستم SSI

مشخصات دوره

استاد رستگار از مدرسه غواصی آپام

مدرس دوره

کسب مشاوره رایگان و اطلاع از زمان دوره‌های آموزشی